Kompjuter Desktop GAME NC-4E

31,590ден

Прв во листата на почетна компјутерска конфигурација
која е спремна за мултимедија и играње игри.
Оптимално решение за домашни услови со подршка на
солидна графика картичка, капацитет на РАМ меморија и ССД диск.
Систем кој што лесно може во старт да се надогради со појак процесор.

Категорија:

Опис на производот

Case Micro ATX with 700w PSU
MB Gigabyte H310
CPU Intel i3-8100
RAM 8GB DDR4 2400
SSD 240GB
VGA GTX1050 4GB DDR5 OC
Keyboard USB – Standard
Mouse USB – Standard

Оцена

There are no reviews yet.

Be the first to review “Kompjuter Desktop GAME NC-4E”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *